کهن الگوی دیونیسوس ( باکوس )

نماد: شادی ، لذت و عشق

نکته در مورد تفسیر تست کهن الگو اسطوره‌ای 

اگر در حال بررسی نتایج تست کهن الگوی اسطوره‌ای هستید، حتما به نمودارهای تست کهن الگو دقت کنید. همه انسانها ترکیبی از دو یا چند کهن الگو هستند. حتی گاهی دارای کهن الگو با امتیاز برابر هستند. در اعلام نتایج تست کهن الگو به اینصورت برنامه ریزی شده‌است که کهن الگوی با بالاترین امتیاز به شما گزارش میشود. در صورتی که یک یا چند کهن الگوی دیگر با امتیاز نزدیک به کهن الگو اصلی گزارش شده است، توصیه میشود نتایج آنها را نیز مطالعه کنید. در مواردی که کهن الگو با امتیاز نزدیک به هم وجود دارد، معمولا فرد در انتخاب ها و رفتارها ترکیبی از دو یا چند الگوی ناخودآگاه را پیروی میکند.

نکته مهم دیگر در تست کهن الگوی اسطوره‌ای اینست که کهن الگو به صورت انرژی در فرد وجود دارد. لذا توصیه میشود در انجام تست کهن الگو ، فرد همزمان تست کهن الگوی زنان و تست کهن الگوی مردان را انجام دهد. این کار نه تنها به شناخت بیشتر کمک میکند بلکه از نظر بررسی دقت فرد در انجام تست هم راهگشا می‌باشد زیراکه این انرژی‌های مردانه و زنانه مکمل هم هستند و متخصصین اطلاعات زیادی از این تطابق ها بدست خواهندآورد.

ویژگیهای کهن الگوی دیونیسوس

 • کهن الگو دیونوسوس کهن الگویی است که در آن تمایلات مردانه و زنانه هر دو وجوددارد.
 • کهن الگوی دیونوسوس خصوصیاتی دارد که در دیگر مردان وجود ندارد و طرد شده است.
 • مردی با کهن الگو دیونوسوس دنبال سیر و سلوک عرفانی است و بیش از اندازه جذاب و فریبنده است.
 • معاشقه و رسیدن به خلسه و رها کردن زندگی روزمره از ویژگیهای کهن الگوی دیونیسوس است.
 • کهن الگو دیونیسوس روح بسیار حساسی دارد و کودک الهی دارد.
 • کهن الگوی دیونیسوس از ذهن و کارهای مربوط به ذهن فراری است.
 • کهن الگو دیونوسوس بدون چارچوب است و هیچ حد و حدود و قانون و مقرراتی برای خودش قائل نیست.
 • کهن الگوی دیونوسوس دوست دارد که آزاد و رها باشد. تعهد برای دیونوسوس بسیار دشوار است و حکم قفس را دارد.
 • لباس پوشیدن، مدل مو و آرایش صورت کهن الگو دیونوسوس خاص خودش است و خیلی جامعه پسند نیست.
 • کهن الگو دیونوسوس دوست دارد انواع مواد مخدر را امتحان کند.

برای شرکت در آزمون کهن الگو اسطوره‌ای کلیک کنید. 

افسانه اسطوره دیونوسوس

دیونوسوس که رومیان او را بَکِس می‌نامیدند، ستوده‌ترین نماد بود. گیاه محبوبش انگور بود و تمامی طبیعت قلمرو اوست. در افسانه های یونانی، دیونوسوس پسر زئوس و زنی به نام سمیل بود.

کهن الگوی دیونوسوس

کهن الگو دیونوسوس نکات بالقوه‌ی مثبت و منفی زیادی در خود دارد. وجود کهن الگو دیونیسوس پر است از احساسات متفاوت که می‌تواند در روان فرد و اجتماع تناقض‌هایی ایجاد کند. کهن الگوی دیونوسوس در مردان عارف و قاتل (هر دو) وجود دارد. انرژی دیونیسوس در مرد و زنی یافت می‌شود که به دنبال لحظات شاد و هوس‌های ضد و نقیض است.

پرورش کهن الگو دیونیسوس

مردی که از کهن الگوی دیونوسوس در وجودش خبری نیست، از نظر هیجانی و احساسی کاملا خشک و بی‌روح است. از حس شادی و رضایت تهی است. کهن الگو دیونوسوس به لحظه‌ی حال توجه می‌کند، نه هدفی که قراراست در آینده به آن برسد. شادی، هیجان، روابط صمیمی و موسیقی مواردی است که برای کهن الگوی دیونوسوس مهم به شمار می‌آید. مردی با کهن الگو دیونوسوس کاملا در لحظه زندگی می کند و در لحظه از زندگی‌اش لذت می‌برد.

والدین کودک با کهن الگوی دیونوسوس

این که پسری با کهن الگو دیونوسوس تصویری مثبت از خود دارد یا نه بیشتر به نوع رفتار و واکنش های پدر و مادرش بستگی دارد. در هر حال نبود تایید و حمایت پدر و مادر اتفاقی است که برای پسری با کهن الگوی دیونوسوس رخ می‌دهد. پسری با کهن الگو دیونوسوس کودکی بازیگوش است که در لحظه زندگی می‌کند و خیلی نگران آینده نیست. پسری با کهن الگوی دیونوسوس به مادرش علاقه‌دارد و بیشتر به مادر شباهت دارد تا پدر. اگر فرزند دیونوسوسی انتظارات مادرش را برآورده نکند، با مادر نیز بیگانه خواهد ماند. این اتفاق بیشتر زمانی رخ می دهد که کهن الگوی آتنا ، کهن الگوی غالب در مادرش باشد.

دوران کودکی فرد با کهن الگو دیونیسوس

کهن الگوی دیونیسوس در کودکی به شکل دخترها بزرگ شده‌است. پسری با کهن الگو دیونوسوس اغلب در کودکی لباسهایی با رنگهای دخترانه می‌پوشد و ناخودآگاه به طرف کارهایی کشیده می‌شود که دخترها انجام می‌دهند و بازی‌های دخترانه برایش جذاب تر از بازی های پسرانه مثل تفنگ بازی و توپ بازی است. کودکی با کهن الگوی دیونیسوس دوست دارد زندگی‌ای غنی از تجربیات حسی داشته باشد و از پنج حسش استفاده کند. به رنگ ها علاقه‌مند است و موسیقی را دوست دارد. بسیار خوشخواب و متوقع است و همه را در خدمت خود می‌داند.

دوران بلوغ فردی با کهن الگو دیونوسوس

دوره بلوغ کهن الگوی دیونوسوس معمولا دوره‌ای بحرانی برای دیونوسوس است. در این دوران فردی با کهن الگو دیونوسوس درگیر نوسانات عاطفی زیادی می‌شود و همه چیز برای آنها تشدید می‌شود. استفاده از مواد مخدر ریسک بزرگ این دوره است. اگر پسری با کهن الگوی دیونوسوس در خانواده و فرهنگی زندگی کند که پیرو باورهایی خاص باشد، ممکن است حتی احساس گناه هم به مشکلات او افزوده شود.

دوران تحصیل فردی با کهن الگوی دیونیسوس

کهن الگو دیونیسوس اصولاً اهل درس خواندن نیست، به نمرات و درس و مدرسه اهمیتی نمی‌دهد و دلیلی برای درس خواندن و مدرک گرفتن ندارد. با این حال در درک مفاهیم فلسفی بسیار قوی است. پسری با کهن الگوی دیونیسوس به دنبال تجربه‌های بی قید و بند و در برخی موارد مواد مخدر که اغلب با تحصیل و شغل تداخل پیدا می کنند، می‌رود.

شغل و حرفه فردی با کهن الگو دیونوسوس

مردی با کهن الگوی دیونوسوس اهل کار کردن نیست و فکر می کند هیچ کاری لیاقت این را ندارد که او به انجام دادن آن مشغول شود. فردی با کهن الگو دیونوسوس فکر می‌کند همیشه باید افرادی در جامعه وجود داشته باشند که کار کنند و مقدمات و مسائل زیربنایی او را آماده کنند تا زندگی راحت و بی دردسری داشته باشد و بتواند در آرامش و امنیت زندگی کند. کهن الگوی دیونوسوس دوست دارد که همیشه در خانه باشد و از خانه بیرون نرود. کارهایی مثل استاد معنوی شدن و یا نواختن موسیقی برای دل خود، از نظر آنان مناسب است. مردی با کهن الگو دیونوسوس را می‌توان در میان ستارگان موسیقی و بازیگران سینما که اعتیاد به الکل مواد مخدر دارند، یافت.

 • بی علاقه به تحصیل و رقابت.
 • اهل کارهای تیمی نیست.
 • بی علاقه به شهرت و قدرت.
 • شاعر و نویسنده.
 • هنرپیشه یا خواننده.
 • فیلسوف.

رابطه کهن الگوی دیونیسوس با مردان

مردی با کهن الگو دیونیسوس معمولا علاقه‌ای به ارتباط با مردان ندارد، چون هیچ احساس مشترکی با آنها ندارد. او با دوستان مردش همراه نیست. او بیشتر دوست دارد شخصی عمل کند تا این که عضوی از یک گروه یا تیم باشد و چندان هم اهل رقابت نیست. مردی با کهن الگوی دیونوسوس می‌توانند با مردان هرمس رابطه‌ای صمیمی برقرار کند و همچنین رابطه‌ی آنها با مردان هفائستوس هم خوب است. مردان آپولویی هم که نقطه‌ی مقابل کهن الگو دیونوسوس هستند، به سوی آنها کشیده می‌شوند.

رابطه کهن الگو دیونوسوس با زنان

حالتهای کودکانه کهن الگو دیونوسوس باعث می شود زنان زیادی تمایل داشته باشند مراقبت از او را به عهده بگیرند. حساس بودن و لذت بردن از زیبایی، زنهای زیادی را به سمت کهن الگوی دیونوسوس جذب می‌کند. طبیعت مردی با کهن الگو دیونوسوس به طبیعت زنان بسیار نزدیک است به طوری که زن‌ها احساس نمی‌کنند که با یک مرد ارتباط دارند. دیونوسوس برای برقراری ارتباط، زنان را ترجیح می‌دهد چون حرف دیونوسوس را بسیار بهتر می فهمند و احساس نزدیکی زیادی به دیونوسوس می‌کنند و می‌توانند با دیونوسوس هر طور که می‌خواهند و بدون هیچ ملاحظه‌ای رفتار کنند و بالا و پایین های احساسی شان را با ایشان زندگی کنند.

ازدواج فردی با کهن الگو دیونیسوس

مردی با کهن الگوی دیونیسوس زنی را برای ازدواج می‌خواهد که بتواند نیازهای او را، هر آنچه که باشد، برطرف نماید و در قبال این رفع نیازها از او توقعی نداشته باشد و مزاحم فضاهای شخصی و خصوصیش نشود. دیونیسوس توقع دارد همسرش در نقش مادر برایش ظاهر شود و سرویس و خدمات نه صرفا همسرانه، بلکه مادرانه به او بدهد.

فرزندان فردی با کهن الگو دیونوسوس

مردی با کهن الگو دیونوسوس به خودی خود آن قدر کودک است که نمی‌تواند خیلی به فرزندانش بپردازد. به قدری خودش سرویس می‌گیرد که جایی برای سرویس گرفتن فرزندش باقی نمی‌ماند. دیونیسوس گاهی شاد و هیجان زده است و گاهی افسرده و ناامید. کهن الگوی دیونیسوس به هر چه در لحظه حاضر میگوید اعتقاد دارد، ولی نمی توان بعدا برای انجام آن به دیونیسوس اتکا کرد. بی ثبات و غیرقابل اتکا است. پدری این چنین موجب می‌شود کودکان کاملا بی ثبات و بی اعتماد بار بیایند.

میانسالی فردی با کهن الگوی دیونیسوس

سالهای میانی در زندگی مردی با کهن الگو دیونیسوس می تواند سالهایی بحرانی باشد. کهن الگوی دیونیسوس ممکن است در این سالها درگیر اعتیاد به الکل، مواد مخدر و ورشکستگی کاری باشد. با تلاش و حرکت به سوی کارهایی با معنا و ایجاد تعهد در روابط، دیونیسوس می‌تواند به عمق و پختگی‌اش بیفزاید و شادی و لحظاتی خلاق را به زندگی روزمره بیاورد.

کهنسالی فردی با کهن الگوی دیونوسوس

نوع گذر مردی با کهن الگو دیونوسوس از بحران های میانسالی سه الگو برای سال های پایانی زندگیش شکل می‌دهد. الگوی رایج اول عبارت است از ادامه‌ی همان مشکلات میانسالی یعنی اعتیاد به الکل مشکلات کاری و روابط. الگوی بعدی ترکیبی است از ویژگیهای کهن الگوی دیونوسوس و ثروت به ارث رسیده که باعث می‌شود مردی با کهن الگو دیونوسوس در سال های پایانی زندگی همان حالتهای دوران جوانی را داشته باشد. الگوی سوم ، پختگی و بلوغ حالتهای کهن الگو دیونوسوس در اوست که باعث می شود کاملا در لحظه زندگی کند و همزمان احساساتی غنی داشته باشد.

برای شرکت در آزمون کهن الگوی اسطوره‌ای کلیک کنید.

توصیه بعد از انجام تست کهن الگو 

با انجام تست کهن الگوی اسطوره‌ای ، فرد نسبت به انتخاب های ناخودآگاه خود آگاه میشود. اما بسیار مشاهده شده که افراد با انرژی ناخودآگاه مشابه، عکس‌العمل یا رفتارهای متفاوتی در موقعیت‌های مشابه دارند. برای شناخت بهتر توصیه میگردد فرد تست اینیاگرام با گزارش کامل را انجام دهد. تست اینیاگرام گزارش کاملی از شخصیت فرد را اعلام میکند.