هرمس (مرکوری)

نماد: چوبدستی با دو افعی روی آن

ویژگیهای شخصیتی

·  انسانهایی با ذهنی سریع و پویا هستند که در زمینه ها و محیطهای مختلف و شاید متضاد، رفت و آمد دارند.

·  مرد هرمسی فرمانروای رویدادهای غیر منتظره و خوش شانسی است.

·  این هرمس است که حرکت، جریان و شروعی دوباره را به ارمغان می آورد.

·  استاد ابتکار و خلاقیت است، زیبایی و شکوه را دوست دارد و عاشق شب، رویا و خوابیدن است.

·  در حرکاتش سریع است، ذهنی چابک دارد، روان و ساده سخن می گوید.

·  مرزها برایش اهمیتی ندارند و به سادگی می تواند از مرزها عبور کرده و از سطحی به سطح دیگر برود.

·  مردان هرمسی بسیار خوش شانس هستند و اتفاقات در اطراف ایشان همواره به صورت هماهنگ و مرتبط و در همزمانی کامل اتفاق می افتد.

·  بسیار باهوشند و سایرین هم در بسیاری از موارد و مواقع از هوش سرشار و ذهن تازه آنها متعجب می شوند.

·  توانایی این را دارند که در هر زمان که فضای اطراف و جو و محیط، محکم و سرد و غیرقابل تحمل گردد، به راحتی و با شوخی و خنده، آن را راحت و گرم نموده و جو را بشکنند.

برای شرکت در آزمون کلیک کنید.

اسطوره هرمس

در اسطوره های یونانی، هرمس که در میان رومیان به مرکوری(به معنی جیوه) شهرت دارد، فرزند زئوس و مایا بود. در افسانه ها آمده که هرمس از بدو تولد شروع به راه رفتن کرد و با استفاده از لاک لاک پشتی که کشته بود، چنگ را ابداع کرد و آن را نواخت. موسیقی هرمس پر از شادی، عشق و شیرینی است. در غروب آفتاب گاوهای آپولو را دزدید و کباب کرد و خورد. شب هنگام به گهواره خود بازگشت و معصومانه شروع به بازی کرد.

کهن الگوی هرمس

کهن الگوی هرمس ویژگیهایی مثبت و منفی دارد. نوآوری، ظرفیت ارتباط برقرار کردن و توانایی فکر و عمل سریع را می توان به شکلی خلاق در راههای درست یا اشتباه استفاده کرد.

کسانی که این کهن الگو در آنها فعال است، در دنیای سیاست، وسایل ارتباط جمعی و تجارت احساس راحتی می کنند. آنها تاجران و ارتباط دهندگان در این جهان هستند و کالا، اطلاعات و فرهنگ ها را از یک مکان به مکانی دیگر منتقل می کنند.

پرورش هرمس

هرمس هنگام کشف های تازه و اتفاق هایی که به این کشف ها مربوط می شود، با ماست. اگر ذهن ما از قبل روی برنامه ی پیش بینی شده و غیرقابل تغییری، تمرکز کرده باشد، از کمکها و راهنمایی های این کهن الگو بی بهره خواهیم ماند. به همین دلیل هنگامی که به تعطیلات می رویم یا حتی وقتی روزی عادی را بدون برنامه و با حس ماجراجویی سپری می کنیم، از هرمس دعوت می کنیم تا ما را همراهی کند. هنگامی که فرصتی برای صحبت کردن می یابیم یا می خواهیم با دیگران ارتباط برقرار کنیم، هرمس در کنار ماست.

والدین

مهم است که چگونه پدر و مادر پسر هرمسی، به بی مسؤولیتی ها و داستانهایی که او در لحظه می سازد واکنش نشان می دهند. پدر و مادر پسر هرمسی باید به او بفهمانند که متوجه دروغ هایش می شوند و تفاوت دنیای تخیلات او را با دنیای واقعیت تشخیص می دهند. پسر هرمسی همواره تلاش می کند که شرایط زندگی را برای مادر و خود بهبود بخشد.

دوران کودکی

کهن الگوی هرمس از روز اول تولد، فعال، خلاق و حقه باز بود. در کودکان هرمسی نیز چنین ویژگیهایی به چشم می خورد. آنها زود به حرف می آیند و زود راه می افتند. این کودکان کنجکاو و دوست داشتنی هستند و دوست دارند هر چیزی را تجربه کنند. آنها اسباب بازیها و هر چیز دیگری که به دستشان بیفتد را تکه تکه می کنند. از سنین خردسالی و کودکی به راحتی می توانند با غریبه ها ارتباط برقرار کنند. خرابکاری و دسیسه و اتفاقی که توسط آنها ایجاد می شود معمولاً تقصیرش به گردن دیگران می افتد و ایشان همواره "بچه خوبه" باقی می مانند.

دوران بلوغ

پسران هرمسی در بلوغ و نوجوانی قوانین رایج برای رسیدن به موفقیت را زیر سوال می برند. آنها دوست دارند در زندگی به هر چه می خواهند برسند، اما خیلی علاقه ندارند راه رسیدن به هر چیز را مثل بقیه طی کنند.  نوجوان هرمسی محدوده ها و مرزها را آزمایش می کند و اگر بتواند بدون نگرانی این مرزها را زیرپا می گذارد. در دوران نوجوانی و جوانی هرمسی ها ممکن است، از یک شغل به شغل دیگر یا از یک خانه به خانه ی دیگر نقل مکان کنند. ممکن است آنها به دزد یا دروغگویی حرفه ای تبدیل شوند.

دوران تحصیل

سالهای اولیه پیش دبستان و مدرسه برای پسر هرمسی به سهولت طی می شود. او به راحتی یاد می گیرد و مدرسه را مکانی قابل رقابت و خوب می بیند، مگر اینکه از او توقع داشته باشند آهسته و آرام سر جای خود بنشیند و درس بخواند. هرمسی ها معمولا برای رسیدن به نمره خوب یا تایید دیگران درس نمی خوانند. اگر هرمسی ها در کاری موفق شوند، دلیلش علاقه ای است که به انجام آن کار به شکلی خلاقانه دارند.

شغل و حرفه

هرمس کهن الگوی سخنوری، دزدی، تجارت و ورزش نیز بود. دوست ندارد هیچ کاری را مطابق نظرات دیگران انجام بدهد. هرمس فرمانروای تجارت است. مرد هرمسی فردی فرصت طلب و تاجر و مذاکره کننده ای با استعداد است. یک فروشنده یا مذاکره کننده خوب ایده های مختلف را با هم ترکیب کرده و چیزی نو بوجود می آورد. او توانایی برقرای رابطه را در کمترین زمان ممکن دارد و به راحتی می تواند بر روی افراد تاثیر بگذارد و هر چیزی را به هر کسی بفروشد. از خرید و فروش و معامله بسیار لذت می برد، زیرا هر فردی که برای خرید به او مراجعه می کند، برایش همچون سرزمینی ناشناخته با خصوصیات و جزئیات خاص خود و منحصر به فرد است که با موفقیت در فروش به آن مشتری، او آن سرزمین را کشف کرده و کاملاً به آن آگاه می گردد.

·  تنوع شغل

·  استعداد در پیدا کردن راه‌های میان بر

·  نو آور

·  فرصت طلب

·  تاجری موفق و مذاکره کننده‌ای با استعداد

·  روانکاوی خوب

·  فروشندگانی موفق و نو آور

رابطه با مردان

هرمس فرمانروایی است با ویژگیهای دوستانه محافظ ورزشکاران، تاجران، مسافران، موسیقیدان ها و دزدان است. هرمس زمان زیادی را با مردان دیگر گذرانده است. او می تواند به سادگی با مردان دیگر ارتباط برقرار کند و با آنها دوست شود. مرد هرمسی به سادگی انعام می دهد و اگر به سودی برسد، آن را با دوستان خود تقسیم می کند. مرد هرمسی به سادگی می تواند با مردان زیادی دوست شود و تعداد دوستان او معمولا زیاد است. دوستان مرد هرمسی دارای سلایق و علایق مختلف و متفاوتی هستند.

رابطه با زنان

برای مرد هرمسی ایجاد، برقراری و حفظ رابطه با جنس مخالف تا جایی که خودش می خواهد بسیار آسان و راحت بوده و از این کار لذت می برد. مرد جذابی است که ارتباط با جنس مخالف و ارتبط با او برایش بسیار هیجان انگیز و جالب توجه است و هرکدام از آنها برایش مانند هندوانه در بسته ای هستند که آن را شکافته و کشف می کند ولی بعد به سرعت برایش بی مزه و تکراری و خسته کننده می شود و می رود سراغ بعدی.

ازدواج

مرد هرمسی بالغ می تواند نسبت به کار یا روابط مهمش فردی متعهد باشد. مرد هرمسی اگر ازدواج کرده باشد، توقع دارد همسرش در نبود او خانه و زندگی را به شکلی مناسب نگهداری کند و همواره منتظر بازگشت او به خانه باشد. چنین مردی معمولا جزئیات کار خود را، با همسرش در میان نمی گذارد و از او انتظار کمک و همفکری هم ندارد. مردان هرمسی در بهترین حالت می توانند با زنانی مستقل ازدواج و زندگی کنند. زن هستیایی برای ازدواج با مرد هرمسی مناسب است.

فرزندان

نکته ی مثبت در پدران هرمسی این است که خوب می دانند چگونه با فرزندانشان بازی کنند، از همراهی با آنها لذت ببرند، قوه ی تخیل خود را به کار بیندازند و درست مثل یک کودک رفتار کنند. وقتی با فرزندشان هستند هم او و هم فرزندش از وجود یکدیگر لذت می برند. پدران هرمسی این ایده را به فرزندان شان القا می کنند که زندگی مجموعه ای است از ماجراجویی هایی که باید از آن لذت برد. در کنار توجه نکردن به مرزها و بی ثباتی، ممکن است حتی پدر هرمسی در خانواده حضور نداشته باشد.

میانسالی

آنها در این دوره فرصت هایی برای رشد، سفر و تنوع طلبی در اختیار دارند. مردان هرمسی ممکن است بیشتر از مردان دیگر به دنیای درون بروند و در میانسالی آرام و راحت زندگی کنند. سرنوشت مرد هرمسی در میانسالی تغییر می کند. او ممکن است از نظر احساس شکست خورده باشد، در زندان باشد یا در حال فرار کردن از نتیجه کاری باشد که انجام داده است.

کهنسالی

اگر ویژگیهای هرمس در میانسالی او شدت داشته باشد، در سال های پایانی به ولگرد یا بی خانمانی تبدیل می شود که از جایی به جایی سفر می کند، درآمد بسیار کمی دارد و به سختی زندگی را می گذراند. برخلاف این گروه، مردان هرمسی که به شکل مثبت رشد کرده اند، یاد گرفته اند راهنمای مسافران باشند و آنها را در طول سفر راهنمایی می کنند. آنها به استادانی با تجربه تبدیل شده اند یا نویسندگانی مجرب هستند که دانش و شناخت خود را با دیگران سهیم می شوند.

برای شرکت در آزمون کلیک کنید.