کهن الگوی آپولو

نماد: ساز و کمان

نکته در مورد تفسیر تست کهن الگو اسطوره‌ای 

اگر در حال بررسی نتایج تست کهن الگوی اسطوره‌ای هستید، حتما به نمودارهای تست کهن الگو دقت کنید. همه انسانها ترکیبی از دو یا چند کهن الگو هستند. حتی گاهی دارای کهن الگو با امتیاز برابر هستند. در اعلام نتایج تست کهن الگو به اینصورت برنامه ریزی شده‌است که کهن الگوی با بالاترین امتیاز به شما گزارش میشود. در صورتی که یک یا چند کهن الگوی دیگر با امتیاز نزدیک به کهن الگو اصلی گزارش شده است، توصیه میشود نتایج آنها را نیز مطالعه کنید. در مواردی که کهن الگو با امتیاز نزدیک به هم وجود دارد، معمولا فرد در انتخاب ها و رفتارها ترکیبی از دو یا چند الگوی ناخودآگاه را پیروی میکند.

نکته مهم دیگر در تست کهن الگوی اسطوره‌ای اینست که کهن الگو به صورت انرژی در فرد وجود دارد. لذا توصیه میشود در انجام تست کهن الگو ، فرد همزمان تست کهن الگوی زنان و تست کهن الگوی مردان را انجام دهد. این کار نه تنها به شناخت بیشتر کمک میکند بلکه از نظر بررسی دقت فرد در انجام تست هم راهگشا می‌باشد زیراکه این انرژی‌های مردانه و زنانه مکمل هم هستند و متخصصین اطلاعات زیادی از این تطابق ها بدست خواهندآورد.

ویژگیهای کهن الگو آپولو

 • مردی که کهن الگوی آپولو در او بیدار شده، به راحتی در این جهان زندگی می‌کند. ویژگیهایی دارد که به سادگی تایید و توجه دیگران را جلب می کند و باعث موفقیتش می‌شود.
 • هر چیزی که با قانون و نظم سر و کار دارد به کهن الگو آپولو مربوط می شود.
 • کهن الگوی آپولو مبیًن علاقه یونانیان به امور قابل فهم، معین و قابل سنجش و پرهیز آپولو از مسائل تخیلی، نامفهوم و بدون شکل است.
 • فردی با کهن الگو آپولو متعهد، مقرراتی و مبادی آداب و همیشه مرتب و منظم است.
 • آپولو به قوانین و مقررات اجتماعی احترام می گذارد.
 • سخت کوشی و اراده جزء لاینفک کهن الگو آپولو می‌باشد.

برای شرکت در آزمون کهن الگو اسطوره‌ای کلیک کنید.

افسانه اسطوره کهن الگوی آپولو

آپولو فرزند زئوس است. او بعد از زئوس در مقام دوم اهمیت و رتبه در میان نمادهای یونانی قرار می‌گیرد. آپولو را به شکل مردی خوش سیما و جوان با موهایی بلند طلایی و بدون ریش، با هیکلی قوی ترسیم کرده‌اند. او نماد خورشید و هنر موسیقی است، به پیش گویی می پردازد و در تیراندازی با کمان مهارت دارد. او قانونگذار و مجازات کننده بدکاران است.

کهن الگوی آپولو

آپولو خواهان توضیحاتی روشن است، دوست دارد در مهارت‌های مختلف به استادی برسد، نظم و هماهنگی برای آپولو ارزش دارد و ترجیح می‌دهد به سطح توجه کند تا عمق. بیشتر دوست دارد فکر کند تا این که احساس خود را به کار بیندازد، از راه دور نظاره‌گر باشد تا نزدیک و ارزیابی هایی عینی داشته باشد تا درک شهودی.

پرورش آپولو

در فرهنگ پدر سالار، ویژگیهای آپولو از کودکی در پسران پرورش داده می‌شود. از دوران پیش از کودکستان از کودک خواسته می‌شود که فکر کند و پاسخ‌هایی منطقی بدهد. برای پرورش ویژگیهای آپولو ممکن است فرد نیاز به کمک داشته باشد تا یاد بگیرد چگونه زمان، پول و وظایف خود را مدیریت کند. در قلمرو آپولو ، تحصیلات و تمرین به موفقیت منجر می‌شود.

والدین کودکی با کهن الگو آپولو

مادر پسر آپولویی از به دنیا آوردن چنین پسری خوشحال و راضی است، چون بعدها دستاوردهای او را به خود نسبت می‌دهد و به این دستاوردها افتخار می کند. پسری با کهن الگوی آپولو به خاطر شباهت زیاد و یکی بودن با پدر مورد تایید اوست. او آینه‌ی تمام نمای پدر و مادر و ارزش های مورد علاقه‌ی آنهاست. ممکن است برای پیروز شدن فشار زیادی را تحمل کند. نیاز به برنده شدن برای رسیدن به محبت پدر و مادر باعث می‌شود اضطراب و تنش نیز به مشکلات آپولو افزوده شود.

دوران کودکی فردی با کهن الگوی آپولو

پسری با کهن الگو آپولو ، کودکی برونگرا و بسیار کنجکاو است که از دنیای اطراف لذت می‌برد. آپولو دوست دارد نام هر چیزی را بداند. در کودکستان کودک آپولو یکی از کودکانی است که در کارهای گروهی شرکت دارد. معمولا دیگران دوست دارند او بهترین دوست‌شان باشد. در ورزش های گروهی یا بهترین است یا یکی از بهترین هاست. به نظر می رسد آپولو ساعتی درونی دارد و می‌داند چه کاری برای امروز و چه کاری برای فردا مناسب است. آپولو همیشه رک و روراست است.

دوران بلوغ فردی با کهن الگو آپولو

اگر تنش و اضطراب توان آپولو را نکاهد، به خوبی می‌تواند به هدف‌هایی که برای خود تعیین کرده برسد. معمولا موفقیت در جهان بیرون و در کار که وظایف نیمه اول زندگی است برای مردی با کهن الگو آپولو روان و راحت است. بلوغ برای پسری با کهن الگو آپولو زمان عصیان و نافرمانی نیست و تلاطم‌های عاطفی جنسی زیادی ندارد و دیگران چنین نشانه‌هایی را در پسری با کهن الگو آپولو نمی‌بینند.

دوران تحصیل فردی با کهن الگو آپولو

آپولو در دوران تحصیل همیشه جزو شاگردان ممتاز بوده و همیشه مورد علاقه اولیای مدرسه و اصولاً مبصر کلاس بوده‌است. در مدرسه معمولاً رهبر گروه و یا کاپیتان تیم است. در سر کلاس در ردیف جلو و درست مقابل دید معلم می‌نشیند.

شغل و حرفه فردی با کهن الگو آپولو

مردی با کهن الگوی آپولو در دنیای کار کاملا پیشرو و موفق است. آپولو به راحتی در کار خود به شکلی عالی عمل می‌کند، به دلیل این که آپولو فردی واقع گراست، هدف های واقعی دارد و می‌تواند مطابق برنامه ریزی‌هایش گام به گام به سوی این هدف‌ها حرکت کند. آپولو توانایی دارد روابطی دوستانه و همزمان پر از رقابت با همکارانش ایجاد کند. فردی با کهن الگو آپولو این توانایی را در خود می‌بیند که در هر زمینه‌ای که وارد می‌شود با تلاش درازمدت در آن زمینه به استادی برسد. مشاغلی چون پزشکی، حقوق. آپولو یکی دیگر از کهن الگوهایی است که میان پزشکان رایج است. پزشکی که کهن الگو آپولو دارد در تشخیص بیماریها مهارت فوق العاده‌ای دارد، چون می تواند خیلی خوب روی فرضیه‌ها کار کند.

 • آپولو برای نقش جانشین یا نفر دوم بسیار مناسب است.
 • آپولو بر روی انجام کار تمرکز دارد.
 • آپولو علاقمند به فعالیت‌های تیمی است.
 • آپولو مناسب برای رشته‌هایی نظیر پزشکی و حقوق است.
 • در سازمان‌های بزرگ به راحتی کار می‌کند.
 • علاقمند به تایید مدیر و اجرای دستورات اوست.

رابطه آپولو با مردان

کهن الگوی آپولو معمولا خیلی راحت با مردان دیگر ارتباط برقرار می‌کند، ولی با کسی کاملا صمیمی و نزدیک نمی‌شود. آپولو به دنبال ارتباط با مردان مسنی است که در جایگاه اقتدار قرار دارند و معمولا جایگاه استادی یا مربی‌ای در آن موقعیت دارند. آپولو با بده بستان‌های مرسوم در روابط راحت‌ است، استعداد مذاکره دارد و به قول خود وفادار است. آپولو دوست دارد مورد توجه دیگران باشد. تنهایی را نمی پسندد و معمولا به اندازه‌ی کافی برای دیگران جا دارد.

رابطه کهن الگو آپولو با زنان

مردی با کهن الگو آپولو براحتی عاشق نمی‌شود و معتقد است که برای یک رابطه توافق، تمجید و احترام کافی است معمولا جذب زنهای مستقل، بالیاقت و جذاب می‌شود. ممکن است زنها به سادگی آپولو را برادر خود بدانند. کینه و انتقام جویی از ویژگیهایی است که می تواند در آپولو نهان باشد. معمولا روابط آپولوها با هم، چاشنی رقابتی نیز دارد.

ازدواج فردی با کهن الگو آپولو

مردی با کهن الگو آپولو برای ازدواج مناسب است. ازدواج برای آپولو مثل وارد شدن به دانشگاه و شروع کاری جدید است. عشق و علاقه، هنگام ازدواج مواردی نیست که آپولو براساس آن تصمیم گیری‌ کند. آپولو به دنبال این است که همسری مناسب و هماهنگ با خود پیدا کند. معمولا در متن ازدواج و طول زندگی حضور دارد، به ویژه اگر همسر آپولو زنی منطقی مانند آتنا باشد. در این صورت هر دوی آنها در این ازدواج راحت هستند و هر یک برنامه و هدف های دیگری را درک می‌کند.

فرزندان فردی با کهن الگوی آپولو

مرد آپولو معمولاً یا پدر خوبی است یا پدری خنثی. آپولو استانداردهای منصفانه می‌گذارد و به بچه‌ها پند و اندرز می‌دهد. فاصله عاطفی با فرزندان، بزرگترین مشکل آپولو است. آپولو هرگز فرزندان خود را نوازش نمی‌کند و متوجه عواطف پنهان بچه‌ها نمی‌شود. در واقع رابطه آپولو با فرزندانش نیز رابطه‌ای عاطفی نیست بلکه رابطه‌ای است در چارچوب‌ها و استانداردهای تعریف شده.

میانسالی فردی با کهن الگو آپولو

سالهای میانی زندگی مردی با کهن الگوی آپولو با بحران همراه است. آنها از نظر احساسی با خانواده‌ی خود فاصله دارند. معمولا در این دوره افسردگی به سراغ آنها می‌آید. آپولو ممکن است در این دوره احساس کند که به عنوان یک پدر، شکست خورده است. آپولو در دوران میانسالی به خاطر برآورده کردن توقعات خانواده و فرهنگ حاکم از لحاظ روانی بهای گزافی می‌پردازد، آپولو زندگی های نکرده بسیاری دارد که باعث می شود در این دوران جنبه سرکوب شده شان قد علم کند.

کهنسالی آپولو

مردی با کهن الگوی آپولو با دوراندیشی و آینده نگری خود در دوران بازنشستگی وضع اقتصادی خوبی دارد. اگر آپولو اهل تجارت بوده باشد، حقوق بازنشستگی او با سرمایه گذاری‌هایی که کرده افزایش می‌یابد و اگر کارمند باشد، تا زمان بازنشستگی حتما صاحب‌خانه می شود.

برای شرکت در آزمون کهن الگو اسطوره‌ای کلیک کنید.

توصیه بعد از انجام تست کهن الگو 

با انجام تست کهن الگوی اسطوره‌ای ، فرد نسبت به انتخاب های ناخودآگاه خود آگاه می‌شود. اما بسیار مشاهده شده که افراد با انرژی ناخودآگاه مشابه، عکس‌العمل یا رفتارهای متفاوتی در موقعیت‌های مشابه دارند. برای شناخت بهتر توصیه میگردد فرد تست اینیاگرام با گزارش کامل را انجام دهد. تست اینیاگرام گزارش کاملی از شخصیت فرد را اعلام میکند.