سامانه مدیریت استعداد نوتریکا "سمان"

1398/03/12 4:32 PM - یک ماه قبل


پس از مدتها مشاوره و اجرای فرآیندهای منابع انسانی در زمینه استخدام، ارزیابی و نگه داشت و نیاز سنجی آموزشی پرسنل در سازمانهای متوسط و بزرگ، داشبورد "ارزیابی سازمانی و گروهی" را به عنوان راه حلی هوشمند عرضه نموده ایم. ارزیابی سازمانی و گروهی، نوآوری‌ای به روش Big Data algorithm است که این امکان را فراهم می‌کند تا با کمک ابزارهای مختلف شخصیت شناسی و رفتار شناسی، استخدام و مدیریت استعداد ها و نگه داشت آنها اعم از نیاز سنجی آموزشی و توسعه، مطابق استاندارهای تعریف شده امکان پذیر گردد.

استفاده از آزمون های ارزیابی ذهن و روان امروزه به طور گسترده ای به منظور شخصیت شناسی و رفتار شناسی در اهداف استخدامی و مدیریت استعدادها و انتخاب بهترین مدیران و کارکنان کاربرد دارد. شاید این سوال برای شما به وجود بیاید که چرا؟ چرا از این ابزارها استفاده می‌شود و استفاده از آن ها در حال گسترش است؟ جواب ساده است. زیرا در مقالات متعدد بین الملی در حوزه روانشناسی و مدیریت ثابت شده است که نتایج این آزمون‌ها با کارایی، عملکرد و بهره‌وری شغلی افراد رابطه مستقیم وجود دارد. در حال حاضر از ابزارهای سنجش شخصیت شناسی و رفتار شناسی در بیش از 80 درصد از شرکت‌های برتر نشریه Fortune در ایالات متحده آمریکا و بیش از 75 درصد از شرکت های برتر نشریه Top 100 انگلیس استفاده می‌شود. شرکت‌هایی مانند فن آوری اطلاعات، مشاوره‌های مدیریتی، کارخانجات تولیدی، موسسات مالی، خدمات مدنی و غیره به طور گسترده ای از آزمون‌های شخصیت شناسی و رفتار شناسی برای کشف لایه های مختلف ذهن و روان در هنگام استخدام یا به منظور آموزش و توسعه کارکنان خود استفاده میکنند.

به علت گستردگی آزمون های شخصیت شناسی و رفتار شناسی، بررسی و استخراج شایستگی‌های شغلی و رتبه بندی افراد براساس گزارش های مفصل آن‌ها کاری طاقت فرسا و وقت گیر است. علاوه بر آن بررسی گزارش های تحلیلی مفصل، احتمال خطای انسانی را در جمع بندی و انتخاب در پی دارد.

ما در "ارزیابی سازمانی و گروهی"، سعی کرده‌ایم علاوه بر اینکه امکان استفاده از گزارش های تفصیلی تست‌های مختلف ذهن و روان را که منجر به شخصیت شناسی و رفتار شناسی افراد میگردد، امکان بررسی کاندیداهای استخدام و کارکنان سازمان را از لحاظ صفات رفتاری و شایستگی رفتاری شغلی هم ایجاد نماییم.

نقطه تمایز "ارزیابی سازمانی و گروهی" نسبت به سایر پلت فرم های حاوی تست های شخصیت شناسی و رفتار شناسی، استخراج شایستگی‌های شغلی و صفات رفتاری افراد می باشد. این سامانه مدیریتی علاوه بر اینکه امکان استفاده از طیف گسترده‌ای از ارزیابی‌های ذهن و روان را توسط گزارش های تحلیلی تست های مختلف شخصیت شناسی و رفتار شناسی به همراه نمودارهای مقایسه‌ای ایجاد می‌کند، امکان گزارش گیری براساس شایستگی‌های رفتاری شغلی را نیز میسر می‌سازد.

ارزیابی سازمانی و گروهی یک داشبورد مدیریتی و ابزار روانشناختی چند عامله است که به سازمان ها و شرکت ها این امکان را می‌دهد که برای هر کاربر سازمان یک نیم رخ از توانایی‌ها و نقاط قابل بهبود براساس شایستگی های رفتاری شغلی و صفات رفتاری ترسیم گردد. امکان مقایسه با بقیه کارکنان یا کاندیداهای استخدام، به سازمان داده میشود. علاوه بر این در "ارزیابی سازمانی و گروهی" امکان یک تحلیل آسان، قابل دسترس و با پیش بینی پذیری بالا از کاندیداهای استخدام و یا کارمندان سازمان، فراهم میگردد.

کاربرد های "ارزیابی سازمانی و گروهی" چیست؟

 • جذب و استخدام : انتخاب سریع و دقیق بهترین کاندیداهای استخدام

داشبورد "ارزیابی سازمانی و گروهی" می‌تواند پروفایل افراد را بر اساس شایستگی‌هایی که کارفرما معین می‌کند، به صورت یک نیم رخ نشان دهد. این رویکرد چند شاخصی باعث می‌شود تا استفاده از آزمون‌های روانشناختی راحتر و پیش بینی ها از رفتار و شخصیت دقیق تر شود و فرآیند استخدام به بهترین وجه پیش برود. البته در "ارزیابی سازمانی و گروهی"، سازمان همواره به کلیه گزارش های تفصیلی آزمون های شخصیت شناسی و رفتار شناسی کارکنان خود دسترسی دارد و امکانات فوق جهت افزایش بهروری و دقت در بررسی گزارش های تفصیلی تست های شخصیت شناسی و رفتار شناسی می باشد.

 • نگه‌ داشت و توسعه: بررسی و مدیریت استعدادهای درون سازمانی

در "ارزیابی سازمانی و گروهی" امکان تعیین شایستگی‌های شغلی و صفات رفتاری همراه با تعیین مقدار آن‌ها به صورت کمی وجود دارد. امکان گزارش گیری‌های مختلف براساس شایستگی های رفتاری شغلی و صفات رفتاری، سازمان را قادر می سازد بهترین ها را انتخاب و شرایط کارکنان را مورد بررسی قرار دهد. این امکانات داشبورد ارزیابی سازمانی و گروهی، دید جامعی برای برنامه ریزی منابع انسانی به منظور نگه داشت و توسعه به سازمان می دهد.

 • نیاز سنجی آموزشی: بررسی آموزش‌های رفتاری مورد نیاز در سازمان

در ارزیابی سازمانی و گروهی، شایستگی‌های شغلی و صفات رفتاری براساس امتیازات کمی مورد نظر کارفرما تنظیم می‌گردد. سامانه با تحلیل امتیازات با نمرات کسب شده توسط هرگروه، اقدام به نیاز سنجی آموزشی نموده و آموزش مهارت های نرم مورد نیاز هرگروه را گزارش می‌نماید.

ویژگیهای "ارزیابی سازمانی و گروهی" چیست؟

 • در "ارزیابی سازمانی و گروهی" تحلیل روانشناختی فضای کلی سازمان، گروه‌ها و واحد های مختلف و افراد امکان پذیر می باشد.
 • "ارزیابی سازمانی و گروهی" امکان مقایسه کاندیداهای استخدام با یکدیگر و با معیارهای مورد نظر سازمان را فراهم میکند.
 • "ارزیابی سازمانی و گروهی" امکان جستجوی پیشرفته و آنلاین و بدون صرف وقت در گزارش‌های طولانی شخصیت شناسی و رفتار شناسی فرآهم می‌گردد. داشبورد ارزیابی سازمانی و گروهی، این قابلیت را دارد که سازمان معیارهای مورد نظرخود را در جایگاه شغلی انتخاب و مستقیماً شایستگی‌های رفتاری شغلی مورد نظر را بررسی و بهترین‌ها را انتخاب نماید.
 • در "ارزیابی سازمانی و گروهی" معیارهای شایستگی شغلی رفتاری به صورت عددی و کمی تعریف شده (از توضیحات توصیفی و کیفی غیر قابل اندازه گیری خبری نیست) و اعداد نرمال شده و قابل مقایسه می‌باشند.
 • "ارزیابی سازمانی و گروهی" امکان تعیین میزان اهمیت شایستگی‌های شغلی و صفات رفتاری را فراهم می‌کند و بر آن اساس گزارش گیری توسط سازمان امکان پذیر خواهد بود.
 • در ارزیابی سازمانی و گروهی برای هر فرد نیم رخ توانایی‌ها و نقاط قابل بهبود ترسیم می‌شود که با بقیه کاندیداها قابل مقایسه خواهد بود.
 • در ارزیابی سازمانی و گروهی امکان تعریف چارت سازمانی وجود دارد.
 • در ارزیابی سازمانی و گروهی با توجه به سیاست های سازمان امکان مشاهده گزارشات تحلیلی در ساختار چارت سازمانی بصورت سلسله مراتبی قابل تعریف خواهد بود.
 • ارزیابی سازمانی و گروهی به صورت آنلاین در دسترس سازمان‌ها می‌باشد و کاربران سازمانی نیازی به نصب و راه اندازی داشبورد ارزیابی سازمانی و گروهی بر روی کامپیوتر خود را ندارند.
 • در ارزیابی سازمانی و گروهی امکان نیاز سنجی آموزشی وجود دارد. براساس تحلیل های سامانه و نقاط ضعف رفتاری پرسنل، دوره های آموزشی مناسب به سازمان پیشنهاد میگردد.

روش استفاده از "ارزیابی سازمانی و گروهی" چگونه است؟

شما می‌توانید در چند گام به راحتی از "ارزیابی سازمانی و گروهی" استفاده نمایید:

 • اسامی و مشخصات کاربران سازمان را در داشبورد ارزیابی سازمانی و گروهی ثبت میکنید.
 • کاندیداهای استخدام یا کارکنان مورد نظر سازمان، آزمون‌های تعیین شده را انجام خواهندداد.
 • شایستگی مورد نیاز خود را تعیین خواهیدکرد. صفات و شایستگی رفتاری شغلی مورد نظرتان را برای هر جایگاه شغلی، از بین صفات و شایستگی‌هایی که در نرم افزار تعریف شده، انتخاب میکنید. در مورد شایستگی‌ها، امکان تعیین مقدار اهمیت آن ها نیز وجود دارد.
 • سازمان می‌تواند کارکنان یا کاندیداهای شرکت کننده در آزمون‌های شخصیت شناسی و رفتار شناسی را براساس صفات رفتاری و شایستگی‌های شغلی رفتاری تعیین شده، بررسی کند و رتبه بندی نماید و گزارش‌های مقایسه‌ای دریافت کند.

 رویکرد "ارزیابی سازمانی و گروهی" باعث می‌شود تا استفاده از ابزارهای سنجش راحتر و پیش بینی دقیق تری از کاندیدای استخدام و یا پتانسیل‌های کارمندان انجام گیرد و در کنار آن نیازهای آموزشی سازمان هم تعین گردد.

برای اطلاع بیشتر از خدمات ارزیابی سازمانی و گروهی با ما در تماس باشید.


مصاحبه و استخدام سامانه مدیریت استعداد نوتریکا مدیریت استعداد


برای ثبت نظر بایستی ابتدا وارد شوید.