کهن الگو آرس (مریخ)

نماد: فرمانروای جنگ

نکته در مورد تفسیر تست کهن الگو اسطوره ای 

اگر در حال بررسی نتایج تست کهن الگوی اسطوره ای هستید، حتما به نمودارهای تست کهن الگو دقت کنید. همه انسانها ترکیبی از دو یا چند کهن الگو هستند. حتی گاهی دارای کهن الگو با امتیاز برابر هستند. در اعلام نتایج تست کهن الگو به اینصورت برنامه ریزی شده است که کهن الگوی با بالاترین امتیاز به شما گزارش میشود. در صورتی که یک یا چند کهن الگوی دیگر با امتیاز نزدیک به کهن الگو اصلی گزارش شده است، توصیه میشود نتایج آنها را نیز مطالعه کنید. در مواردی که کهن الگو با امتیاز نزدیک به هم وجود دارد، معمولا فرد در انتخاب ها و رفتارها ترکیبی از دو یا چند الگوی ناخودآگاه را پیروی میکند.

نکته مهم دیگر در تست کهن الگوی اسطوره ای اینست که کهن الگو به صورت انرژی در فرد وجود دارد. لذا توصیه میشود در انجام تست کهن الگو ، فرد همزمان تست کهن الگوی زنان و تست کهن الگوی مردان را انجام دهد. این کار نه تنها به شناخت بیشتر کمک میکند بلکه از نظر بررسی دقت فرد در انجام تست هم راهگشا می باشد. توجه داشته باشید که انرژی های مردانه و زنانه مکمل هم هستند و متخصصین اطلاعات زیادی از این تطابق ها بدست خواهند آورد.

ویژگیهای کهن الگوی آرس

  • فرد با انرژی اسطوره آرس اعتماد به نفس دارد، گستاخ، فعال و احساساتی است.
  • مرد با تیپ شخصیتی آرس ، اگر چیزی باعث عصبانیتش شود، فریاد می زند و فحاشی می کند.
  • فرد با انرژی آرس ، در درگیریها سریع کتک کاری می کند (جنگ آرس تن به تن است) و قادر نیست که از مهارتهای کلامی برای تغییر جهت دعوا استفاده کند.
  • فرد با انرژی کهن الگوی آرس ، دارای بدنی قوی و نیرومند است.
  • گاهی اوقات بدون آن که خودشان بفهمند، عضلاتشان منقبض و انگشتانشان مشت می شود.
  • کهن الگوی آرس به هیکل و اندام خیلی اهمیت می دهد و همیشه تناسب اندام خود را حفظ می کند.
  • کهن الگوی آرس رفیق باز، اهل مرام و معرفت و بسیار لوطی منش هستند.
  • فرد با انرژی آرس عاشق هیجان و کارهای با ریسک بالا مانند موتور سواری و شیرین کاری کردن با موتور، بادی گارد بودن، آتش نشان بودن و بدلکاری است.
  • آرس ها بسیار ولخرجند و ولخرجی های عجیب و غریب و نسنجیده زیاد می کنند و هر چه پول درمی آورند، خرج می کنند.

برای شرکت در آزمون کلیک کنید.

افسانه اسطوره آرس

آرس که رومی ها او را مارس یا مریخ می نامند، نماد جنگ بود. یونانیان در میان نمادهای المپی ، به دلیل خرد ستیزی و واله و شیدا بودن آرس ، کمترین احترام را به آرس می گذاشتند. در بین یونانیان اسطوره آرس نماد حرص کنترل ناپذیر به نبرد و خونریزی و دوستدار جنگ و نبرد است، اما اسطوره آرس در میان رومیان دارای ارج و قرب فراوانی است و از نظر شان و اهمیت، بعد از ژوپیتر یا زئوس قرار دارد. برای آنان اسطوره آرس حامی جامعه و پدر پایه گذاران روم بود.

کهن الگوی آرس

کهن الگوی آرس به احساسات و واکنشهای لحظه ای مربوط می شود. در این کهن الگو هیجانات و احساسات موجب رفتارهای ناگهانی می شود. فرد آرس به هنگام خشم و عصبانیت رفتاری غریزی و آنی دارد و به عواقب کارهایش فکر نمی کند.

پرورش کهن الگوی آرس

کودک آرس که پدرش هرگز با او کشتی نگرفته و بازی نکرده است ویژگیهای آرس را در وجودش سرکوب می کند. این کودک خصوصیات در لحظه عمل کردن و قابلیت‌های فیزیکی اش را سرکوب می کند. آرس سرکوب شده خود را به صورت گرفتگی عضلات ، فشارخون بالا ، یبوست و یا اسهال نشان می دهد.

چالش والدین کودک با انرژی اسطوره آرس

از آنجایی که فرزند آرسی پرانرژی است و در کارهایش احتیاط نمی کند، معمولا سر و کله زدن با کودکی که انرژی آرس دارد سخت است. به همین دلیل کودک با کهن الگوی آرس به پدر و مادری صبور نیاز دارد که او را دوست داشته باشد. کودک با کهن الگو آرس حرف های پدر و مادر را به سادگی فراموش می کند و به این دلیل تنبیه می شود. این نوع پدر و مادرها رفتارهای فرزندان آرسی را نافرمانی می دانند.

دوران کودکی افراد با انرژی آرس

کودک با کهن الگو آرس بسیار پرانرژی و خستگی ناپذیر است. کودک  با کهن الگوی آرس خندیدن از ته دل و بازی های فیزیکی را دوست دارد و اگر در این میان آسیبی ببیند، واکنش او به این آسیب نیز از ته دل خواهد بود. معمولا چنین کودکی نسبت به کودکان دیگر بیشتر زخمی می شود. کهن الگو آرس از کودکی اهل زد و خورد و دعوا با همسالان خود است. وقتی در یک زد و خورد شرکت دارد احساس غرور می کند و از وسط دعوا بودن، لذت می برد.

دوران بلوغ فرد با کهن الگو آرس

در دوره بلوغ ترشح هورمونهای مردانه ویژگیهایی مثل تصمیمات لحظه‌ای، خشم، هیجانات و شور جنسی را چند برابر می کند. فرد با انرژی آرس بدون تفکر عمل می کند و احساساتش را به همه نشان می دهد، دوستان فرد با کهن الگو آرس در این دوره بسیار مهم و تاثیرگذارند. فرد با کهن الگو آرس ممکن است به دنبال فوتبال و بسکتبال و به طور کلی ورزشهای پرتعرق و رقابتی برود یا ممکن است این انرژی را در فعالیت های پر هیجان مثل اتومبیل رانی، کوهنوردی و یا سایر فعالیت‌های هیجان انگیز تخلیه کند. همچنین ممکن است انرژی آرس فرد را به گروه های بزهکار بکشاند.

دوران تحصیل کهن الگوی آرس

آرس زیاد اهل درس نیست، بیشتر در عرصه ورزش و ارتش فعالیت دارد. دبیرستان یا دانشگاه می تواند باعث موفقیت یا شکست زودرس نوجوان با کهن الگو آرس شود. در مدرسه بچه ها شخص با کهن الگوی آرس را سپر بلای خود می کنند و اگر این الگو تثبیت شود، در بزرگی هم تداوم پیدا می کند. احتمالا جوان آرسی با نیمه تمام رها کردن تحصیلات، موسیقی یا ورزش، شانسهای زیادی را از خود دریغ خواهد کرد.

شغل و حرفه فرد با کهن الگوی آرس

فرد با انرژی آرس کار بدنی و مسؤولیت‌هایی را دوست دارد که در ضمن انجام آنها، فعالیتهای عضلانی و ماهیچه ای داشته باشد، حتی کارهایی که متضمن کمی خطر کردن باشد. مشاغلی که در آنها ریسک وجود دارد، مورد علاقه کهن الگو آرس است. کهن الگو آرس حوصله کارهای تئوری و برنامه ریزی و دنبال کردن اهداف طولانی مدت را ندارد. فرد با انرژی آرس از کار کردن با مردان دیگر لذت می برد و نسبت به سایرین وفاداری برادرگونه دارد. آرس درآمد خوبی دارد، اما اهل پس انداز نیست و به سرعت و به راحتی درآمدش را خرج می کند.

·        پیوستن به ارتش

·        ورزشکار حرفه‌ای

·        بی علاقه به برنامه ریزی

·        همیشه به دنبال درگیری‌های فیزیکی

·        زیر پا گذاشتن قوانین

·        نداشتن حس آینده نگری

رابطه اسطوره آرس با مردان

مردی با کهن الگوی آرس دوست دارد زمان زیادی را با دوستان مرد خود بگذراند، بازی و ورزش کند یا دسته جمعی به تماشای مسابقات ورزشی مشغول شوند. اصلا به صحبت های عمیق فلسفی علاقه ای ندارد. موضوع های مورد علاقه‌ی کهن الگو آرس زنان و ورزش هستند.

رابطه کهن الگو آرس با زنان

در داستانهای اسطوره‌ای، آرس و آفرودیت عاشق و معشوق یکدیگر بودند. کهن الگوی آفرودیت مناسب ترین کهن الگو برای رابطه با مرد آرس است. هر دو طبیعتی حسی و پر شور دارند. آفرودیت و آرس در لحظه، اینجا و اکنون زندگی می‌کنند. کهن الگو آفرودیت و کهن الگو آرس به خوبی همدیگر را درک می کنند و نسبت به هم بردبار هستند. زنان با انرژی آتنایی و هرایی ، یعنی زنانی که در مردان به دنبال ثروت، قدرت و شهرت هستند و نیز زنانی که امنیت و ثبات می خواهند، نمی توانند همسرانی مناسب برای مردی با کهن الگوی آرس باشند. این زنان به سرعت از آنها فاصله می گیرند.

ازدواج کهن الگوی آرس

مرد با کهن الگو آرس هرگز برای ازدواج برنامه ریزی نمی کند و در عین حال از ازدواج فرار هم نمی کند. کهن الگو آرس به پیامدهای درازمدت ازدواج فکر نمی کند. ممکن است بلافاصله پس از تمام کردن دبیرستان ازدواج کند و بلافاصله پس از ازدواج، صاحب فرزند شود. مرد با انرژی آرس که در سنین کم ازدواج می کند ممکن است بعدها جذب زنی شود که با ویژگیهای آرسی او سازگاری بیشتری دارد.

فرزندان کهن الگو آرس

معمولا به صورت اتفاقی صاحب فرزند می شوند. پدری با کهن الگوی آرس ممکن است نتواند از نظر احساسی یا حتی مالی از فرزندانش حمایت کند و در زندگی خانوادگی حضوری پررنگ داشته باشد. ولی اگر مردی با کهن الگو آرس در زندگی فرزندان خود حضور داشته باشد، حضوری پررنگ دارد. طبیعت در لحظه بودن اسطوره آرس باعث می شود بتواند به خوبی به فرزندانش حس پدر داشتن را منتقل کند. مردی با کهن الگو آرس فردی است دست و دلباز، البته اگر چیزی برای بخشیدن داشته باشد!

میانسالی کهن الگو آرس

نوع زندگی فردی با کهن الگوی آرس در میانسالی بستگی شدیدی به طبقه اجتماعی‌ای دارد که در آن زندگی می کند. زندگی در خانواده های جاه طلب برای مردی با کهن الگوی آرس یک تراژدی به حساب می آید. مردی با انرژی آرس در این خانواده ها تحقیر می شود. مرد با کهن الگو آرس که در خانواده‌ای اهل تجارت به دنیا آمده است، در میانسالی احساس خوبی درباره خود دارد.

کهنسالی کهن الگو آرس

بسیاری از مردان با کهن الگوی آرس به سالهای پایانی زندگی نمی رسند. ممکن است آنها در سال های میانی در تصادف، درگیری یا جنگ کشته شوند. اگر کشوری که مرد با کهن الگو آرس در آن زندگی می کند درگیر جنگ باشد، احتمال کشته شدن او زیاد خواهد بود. مرد با انرژی آرس که در خانواده‌ی کارگری زندگی می کند خوش شانس‌تر است، چون در این دوره به بازنشستگی رسیده‌اند و تمامی اعضای خانواده از هم مراقبت و حمایت می کنند.

برای شرکت در تست آنلاین کهن الگوی اسطوره ای مردان کلیک کنید.

توصیه بعد از انجام تست کهن الگو

تست کهن الگوی اسطوره ای ، از انتخاب های ناخودآگاه فرد، آگاهی ایجاد میکند. اما بسیار مشاهده شده که افراد با انرژی ناخودآگاه مشابه، عکس العمل یا رفتار های متفاوتی در موقعیت های مشابه دارند. برای شناخت بهتر توصیه میگردد فرد تست اینیاگرام با گزارش کامل را که گزارش کاملی از شخصیت فرد را مشخص می‌کند، انجام دهد.